Домашнє навчання як альтернатива школи

Суперечки між прибічниками та опонентами домашнього навчання точаться повсякчас. Кожен має свій набір аргументів та власний досвід. Напевно, право на життя мають обидві теорії. Ми ж спробуємо розібратися, що домашнє навчання, на думку його адептів, може протиставити традиційному.

  1. Домашнє навчання вчить думати та засвоювати матеріал самостійно. На думку прибічників, школярі у школах думають за інструкцією.
  2. Навчання вдома вчить бути дисциплінованим та самостійно приймати рішення. В школі рішення приймає вчитель та адміністрація.
  3. Разом з дітьми вдома вчаться й батьки. Вони залучені до процесу, на відміну від батьків, що зранку віддають, а ввечері забирають учнів зі школи.
  4. Відчуття свободи дарує вільний графік домашнього навчання. Дитині не доводиться «ламатися». Навіть прокидатися вранці різні діти спроможні у різний час.
  5. Дитина – це індивідуальність з індивідуальною здатністю запам’ятовувати інформацію. Шкільна програма вимагає у всіх однаково.
  6. Для навчання вдома можна використовувати будь-яке джерело інформації, а в школі – лише підручник.

Правила домашнього навчання:

Прислухайтесь до дитини. У 6 років дитина вже має власні вподобання, батькам залишається їх почути. Підтримуйте цікавість дитини до певної науки.

Питання й відповіді. Дитина сама буде вчити вас через запитання. Обов’язково шукайте відповідь на них разом, використовуючи усі можливі джерела.

Навчання через гру. Без сумніву, ігри вчать. Не намагайтесь визначитися, чому саме вчить гра. Грайте у різноманітні ігри.

Використовуйте досвід своїх знайомих. Знайомство зі світом професій можна розпочати через знайомих, які наочно зможуть усе продемонструвати.

Виконуйте досліди та проекти. Наочний результат завжди краще теорії.

Підкладайте цікаві книжки та журнали. Вони стимулюватимуть дитину до вивчення нового.

Використовуйте власний шлях. Підбирайте лише те, що підходить вашій дитині. Зміна видів діяльності підтримує інтерес.

Наберіться терпіння. Не варто чекати швидких результатів та піддаватися спокусі змусити дитину щось вивчити проти її бажання

Довіряйте дитині. Вона в змозі вивчити самостійно те, що їй дійсно цікаво.

Новий закон «Про освіту» віднедавна легалізував домашнє навчання та визнає його на рівні зі шкільним. Сподіваємось, що реформа шкільної освіти все ж таки усуне недоліки у системі, та навчання у школі стане менш формальним та примусовим. А стане особистісно-орієнтованим.

Батькам, чиї діти навчаються вдома, освітня платформа «Всеосвіта» пропонує цікаві та інформативні матеріали з педагогіки та психології, які допоможуть організувати домашнє навчання за власною концепцією. На офіційному сайті порталу можна знайти цікавий дидактичний матеріал та методичні розробки, а також взяти участь в альтернативній предметній олімпіаді та визначити рівень знань дитини. Досвідчені вчителі зможуть допомогти вашій дитині у вивченні предметів із врахуванням особливостей та нахилів.

Метки:

 
 
 

Нет комментариев

 

Хотите быть первым? Оставьте Ваше мнение!

 

Написать комментарий