Вебінар «Кліпове мислення та профілактика його розвитку в процесі навчання»

Сучасні підлітки дедалі частіше не схильні до цілісного сприйняття світу, тривалого зосередження на певній інформації та аналізу. Так, їм дуже важко прочитати твір класичної літератури та не втратити основної сюжетної лінії. Причиною цього вчені визнають тривале споживання інформації в мозаїчному вигляді через музичні канали та ЗМІ. Освітня платформа «Всеосвіта» пропонує розібратися, як «боротися» з кліповим мисленням молодого покоління та пригальмувати його розвиток у навчальному процесі.

Термін «кліпове мислення» співвідноситься з визначенням «нарізка» та характеризує сприйняття навколишнього світу як мозаїки розрізнених фактів. Спікери вебінару пропонують розглянути цей феномен в площині освіти.

Поверхневе та фрагментарне сприйняття інформації викликано великим обсягом щоденної інформації, яку необхідно засвоїти. На противагу економії часу для ознайомлення з інформацією виступає відсутність потреби аналізувати ті самі дані та розуміти зміст.

Дати однозначну оцінку кліпового мислення неможливо. Адже, воно має свої переваги під час для засвоєння учнями складної навчальної програми.

У І частині вебінару ми пропонуємо розглянути основні поняття та ознаки кліпового мислення.

ІІ частина вебінару спрямована на розгляд фізіологічних та психологічних основ кліпового мислення. Ви зможете дізнатися про зв’язок навчальної мотивації та кліпового мислення.

Дослідити особливості дітей зі схильністю до кліпового мислення та дізнатися про проведені у цій галузі експерименти ви зможете в ІІІ розділі відеопрезентації.

IV частина спрямована на розгляд усіх переваг та недоліків даного типу мислення школярів.

Переглянувши V частину вебінару, ви дізнаєтесь про методи та прийоми, які застосовують для формування розумових процесів, та інструменти боротьби з КМ. А також ознайомитися з класифікацією типів мислення Г. Гарднера.

VІ частина містить рекомендації, як слід організувати навчання школярів з КМ та які заходи слід вжити для профілактики розвитку даного типу мислення.

Для безкоштовного перегляду матеріалів вебінару, зареєструйтесь на сайті порталу «Всеосвіта». Розділ «Вебінари» містить матеріали 14 вебінарів на різні теми. Кожен з них має інформацію про тривалість та кількість переглядів. Для обміну думками та запитань до спікера, вебінари мають спеціальний чат.

Кожен учасник може отримати сертифікат про участь у вебінарі, сплативши його вартість в один зі зручних способів. Після сплати 49 грн за допомогою миттєвого платежу або квитанції, документ буде доступний в електронному форматі.

Там також зазначається позитивний результат складання тестування, яке стосується розглянутої у вебінарі теми.

Отримати такий сертифікат у подарунок можна за умови активної участі користувача у розвитку освітнього порталу. Педагоги можуть розміщувати тут власні методичні розробки або залучати учнів до участі в дистанційних предметних олімпіадах. Інтелектуальні змагання допомагають визначити рівень знань учнів зі шкільних предметів, а найактивніші команди зможуть позмагатися за спеціальний приз від спонсора.

Метки:

Конспект уроку природознавства для 3 класу на тему: «Різноманітність тварин у природі»
Інтегровані та нестандартні уроки для початкової школи
Домашнє навчання як альтернатива школи
Як впливають очікування вчителя на успішність учнів
 
 
 

Нет комментариев

 

Хотите быть первым? Оставьте Ваше мнение!

 

Написать комментарий